Üyelik Koşulları ve Site Kullanım Şartları

Üyelik Koşulları ve Site Kullanım Şartları

FARMACV.COM, tüm bireysel ve kurumsal üyelerinin üye bilgilerini, güvenlik ve gizlilik prensipleri doğrultusunda koruyan interaktif bir platform olmayı hedeflemektedir. FARMACV.COM, Üye'nin siteyi aşağıdaki Gizlilik Prensipleri'ne veya yasalara aykırı olarak kullandığını tespit ederse veya yetkili mercilerce bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelirse, Üye ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkına sahiptir. Ayrıca benzer bir durumda FARMACV.COM, Gizlilik Prensipleri'nde öngörülen diğer tedbirleri alma hakkına da sahiptir. FARMACV.COM, vermiş olduğunuz bilgilerin güvenliğini sağlamaya yönelik olarak gelişen teknolojiye uygun teknik önlemlerle desteklenmektedir. FARMACV.COM işveren değildir, sadece aday ile işveren arasında aracılık yapmaktadır.

Bireysel Üyelik (İş arayan Aday)

FARMACV.COM bireysel üyelik formunu dolduran tüm ziyaretçilerimizin kişisel bilgileri, eğitim bilgileri, iletişim bilgileri, çalışma bilgileri, doğum tarihi, cinsiyeti, fotoğrafı başta olmak üzere özgeçmişinde belirttiği bilgiler eleman arayan firmaların kullanımına sunmak, site üzerinde sunulan hizmetlerin yelpazesini genişletmek, ihtiyaç ve beklentileri belirleyebilmek amacıyla kullanılmaktadır. FARMACV.COM üyelik işlemi sırasında alınan e-posta adresleri; yapılan yenilikleri, haber bültenlerini, kampanyaları duyurabilmek ve üyelerimiz ile iletişimi devam ettirebilmek açısından önem taşımaktadır. Üyelerimiz, FARMACV.COM'in sunduğu bu bilgilendirmelerden yararlanmak istemedikleri takdirde ilgili seçeneği belirleyerek iptal edebilmektedir. FARMACV.COM üyeleri kişisel bilgilerindeki değişiklikleri ayrıca üyelik bilgilerini güncelleyerek bildirebilmektedir.

Özgeçmiş

FARMACV.COM, bireysel üyelerine internet üzerinde özgeçmiş hazırlama, kaydetme ve iş başvurusu yapma olanağı tanımaktadır. Üyelerin kendi hazırladıkları özgeçmişleri, bu olanak kapsamında, işverenler tarafından görüntülenebilmektedir. Hazırlanan özgeçmişler üyenin kendi seçimine göre aktif ya da pasif konumda FARMACV.COM'te saklanmaktadır. Üye, Üyelik Formu'nda vermiş olduğu tüm bilgilerin doğru, geçerli ve güncel olduğunu kabul ve taahhüt eder. Özgeçmiş bilgilerinin gerçeğe aykırı, eksik veya aldatıcı/yanıltıcı olması; ayrımcılığa yol açması, 3. kişileri suça yönlendirmesi, ya da herhangi bir etnik grup, köken, dil, siyasi görüş, din gibi konularda propaganda içermesi kesinlikle yasaktır. Bu durum nedeniyle FARMACV.COM'in ve/veya 3.şahısların herhangi bir zarara uğraması halinde tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceklerini kabul ve taahhüt eder.

Özgeçmişleri "Aktif" durumda olan iş arayan üyeler, işveren şirketlerin FARMACV.COM üzerinde yaptıkları özgeçmiş bankası aday aramalarında görüntülenebilmektedir. Özgeçmişin "Aktif" durumda olmasıyla, iş arayan üyenin özgeçmişi başvuru yapmadığı firmalar tarafından da erişebilir hale gelir ve aday havuzundaki/özgeçmiş bankasındaki toplu sorgulama ve işverene aktarımlarda da yer alır. Özgeçmişin "Pasif" durumda olması, iş arayan üyenin sadece iş başvurusu yaptığı firmalar tarafından görüntülenebilmesini sağlar. Üyelerin özgeçmişlerinde iletişim bilgilerini paylaşmaları, 3. kişilerin de bu bilgileri görebilmesi anlamına gelip, söz konusu durumda FARMACV.COM’in sorumluluğu bulunmamaktadır. Üyelerin özgeçmiş bilgileri, üyelerin rızaları devam ettiği müddetçe ve yasaların izin verdiği ölçüde FARMACV.COM tarafından yayımlanabilecektir. Bu bilgilendirme, adayların üyeliğinin aktif durumda bulunduğu tüm durumlar için geçerli olup, her defasında bu duruma ilişkin bilgilendirme yapılmayacaktır.

FARMACV.COM'e kişisel bilgilerin temin edilmesi, bunların FARMACV.COM tarafından belirlenecek/uygun bulunacak şekilde kullanımına muvafakat edildiği anlamına gelecektir. Siteye kaydedilen bilgilerin diğer Üyeler ve/veya 3.kişiler eliyle kullanılmış olması ve/veya Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nda düzenlenen manevi hakların ihlal edilmesi ve/veya her ne şekilde olursa olsun herhangi bir zarara uğramanız halinde FARMACV.COM'in hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Pasif konumda olan üyelerin özgeçmişleri, işveren şirketlerce, FARMACV.COM özgeçmiş bankası aramalarında, hiçbir şekilde görüntülenememektedir. Sadece özgeçmiş sahibi üye kendi isteği doğrultusunda iş arayışına uygun ilanlara başvurduğunda ilgili işveren firmalar tarafından özgeçmiş görüntülenebilmektedir. Özgeçmişlerin aktif ya da pasif olma durumları özgeçmiş güncelleme sırasında değiştirilebilmektedir. Doğrudan firmaya gönderilen (örneğin: eposta, faks, vb. yollarla) özgeçmişler adayın sorumluluğundadır.

Değerlendirme Sonuçları

İşveren şirketlerin, başvuruda bulunan adaylara, bilgi vermesi, yalnızca kendi insiyatiflerindedir.

Kurumsal/İşveren Eczacı Üyeliği

Üyelik talep eden şirketler (ÜYE ŞİRKET), FARMACV.COM müşteri temsilcileri ya da sistem üzerinden ulaşabilecekleri, İşveren Eczacı Üye Formu ile iletişim ve kurumsal bilgilerini paylaşırlar. Bu bilgiler ilanlarda başvuru bilgisi olarak, iletişim ve site üzerinden alınan ücretli hizmetlerin bedelinin faturalanmasında kullanılmaktadır. Üyelik esnasında cep telefonu ile onay işlemi gerçekleştirilmektedir. Şirketler iş ilanı yayınlama, aday havuzundan arama yapma ve diğer özellikleri ürün satın alarak kullanabilirler. Şirketler satın aldığı hizmeti/ürünü sadece kendisi adına kullanabilir. Satın aldığı hizmeti başka kurum, kuruluş veya 3. şahıslara kullandıramaz, devredemez, onlar adına kullanamaz. Aldığı hizmet üzerinden yayınladığı ilanları sadece kendisi için yayınlayabilir. Bu ürünlerin ve diğer tüm ürünlerin fiyatlarını FARMACV.COM belirler ve fiyatlarda bilgi vermeden değişiklik yapma hakkına sahiptir. FARMACV.COM iş ilanı yayınlama, aday havuzundan arama, başvuruları görüntüleme ve diğer özelliklerde görünen veya görünmeyen kısıtlamalar, limitler uygulayabilir. Sistem kullanımı ile ilgili dakikalık, saatlik, günlük, haftalık, aylık, yıllık çeşitli sınırlandırmalar getirebilir. 

İşveren Eczacı / ŞİRKET tarafından yayınlanan iş ilanları, iş arama motorları veya genel içerik arama motorları tarafından ulaşılabilir/indekslenebilir.

İşveren Eczacı /ŞİRKET sadece eleman arama amacı ile sistemi kullanabilir. Eleman arama dışında kullanıldığı tesbit edildiğinde, şirketlerin üyelikleri iptal edilir ve ücret iadesi yapılmaz.

İşveren Eczacı /ŞİRKET bilgisayar programları veya benzeri yöntemler ile ilan, özgeçmiş, başvuru, firma bilgisi veya herhangi bir sayfayı/içeriği toplu halde veya tek tek kaydedemez. Bilgisayar programları veya benzeri yöntemler ile toplu halde veya tek tek kaydedildiği tesbit edildiğinde kötüye kullanım olarak değerlendirilir ve şirketlerin üyelikleri iptal edilir ve ücret iadesi yapılmaz. Oluşan/oluşabilecek tüm zararlar üye şirket tarafından karşılanır.

FARMACV.COM'in Türkiye İş Kurumu'na belirli dönemlerde rapor verme zorunluluğu bulunmaktadır. Bu zorunluluk kapsamında, üye şirketin verdiği açık işler, başvuru sayıları, işe aldığı kişi bilgileri Türkiye İş Kurumu'na işveren SGK numarasıyla birlikte raporlanmaktadır. ÜYE ŞİRKET FARMACV.COM üzerinden işe aldığı personelin/iş arayanın detaylı bilgilerini, açık iş bilgilerini, şirket SGK numarasını FARMACV.COM'e bildirmekle yükümlüdür. ÜYE ŞİRKET bu bilgileri vermediği takdirde, FARMACV.COM tarafından herhangi bir tazminat ödemesi veya ücret iadesi yapılmaksızın hesabının kısıtlanmasını, dondurulmasını, kapatılmasını kabul eder.

İşveren Üyeliği Gereklilik / Kuralları

FARMACV.COM üzerinde ilan verebilmek ve sistemi kullanabilmek için, FARMACV.COM firma üyesi olmak ve TİTCK nın belirlemiş olduğu GLN numarasına sahip olmak gerekmektedir. Eklenen ilanlar, uygunluğu sistem tarafından kontrol edildikten sonra yayına alınmaktadır. Yayınlanan ilanlarda firmanın iletişim bilgileri herkese açık şekilde yayınlanmaktadır.

Firmalar/işverenler sadece kendi bünyesinde çalıştırmak üzere arayacağı personel/eleman için ilan yayınlayabilirler.

FARMACV.COM eczanelere özel bir platformdur

Ücretli üyelik paketlerinden eklenen ilanlar aksi belirtilmedikçe en fazla 30 gün yayında kalır. İlanınız yayındayken aynı ilan yeniden eklenemez.

İlanlara gelen başvurular satın alınan ürün süresince ve ürün kapsamında incelenebilir. Ürünün süresi bittikten sonra, başvurular ilan yayın süresinin bitişinden itibaren aksi belirtilmedikçe 30 gün boyunca daha incelenebilir.

İlan tarihini güncel tutmak için sürekli aynı ilanın eklenmesine izin verilmemektedir.

İnsan kaynakları danışmanlığı yapan firmaların ilan yayınlayabilmesi için İşkur izinli özel istihdam bürosu olması gerekmektedir. Üyelik esnasında izin numarası belirtilmelidir ve eklenen ilanlarda İşkur izin tarihi ve numarasını yazılması gerekmektedir.

Yurtdışı için eklenen ilanlarda İşkur'dan izin alınmalıdır ve ilan metninde izin numarası ve tarihi belirtilmelidir.

Eklenen ilanlar firma girişi yapılarak istenildiği zaman yayından kaldırılabilir.

İlanlarda pozisyon adı ve işin tanımı detaylı olarak yazılmalıdır. Yayınlanan ilanlarda sadece 1 adet pozisyon adı yazılabilir. İlan aktif edildikten sonra pozisyon adı değiştirilemez.

Sitemize eklenen hiç bir ilandan sitemiz sorumlu değildir. Eklenen tüm ilanların sorumluluğu ekleyen kişiye aittir.

Herhangi bir şekilde ayrımcılığa sebep olacak ilanlar yayınlanmaz.

Sitemize eklenen ilanlar sistem tarafından kontrol edilir ve yayınlanan ilanlar istenildiği zaman yayından kaldırılabilir.

Sitede yayınlanan ilanlar herhangi bir zamanda sebep gösterilmeksizin ve ilan ekleyene bilgi verilmeksizin yayından kaldırılabilir.

İlan metninin içerisinde firmanın iletişim bilgileri yer alamaz. İlan metninde iletişim bilgileri yeralan ilanlar yayınlanmaz. İletişim bilgileri otomatik olarak firma üyeliği esnasında girilen bilgiler olarak görünür.

FARMACV.COM'in eklenen her ilanın yayınlama zorunluluğu yoktur. Uygun görmediği ilanları yayınlamayabilir.

İlan eklemek için gerekli olan üyelik esnasında telefon numarası yazılması zorunludur. 

FARMACV.COM gerekli gördüğü durumlarda firma bilgilerinde ve/veya ilan bilgilerinde haber vermeksizin değişiklik yapabilir, firma üyeliğini ve/veya ilanlarını iptal edebilir.

Aynı firma için birden fazla üyelik oluşturulmaya çalışılmamalıdır. Bu durum mevcut tüm üyeliklerinizin iptaline neden olabilir. Daha önceden oluşturulmuş üyelik var ise bizimle iletişime geçilmelidir.

FARMACV.COM firma veya adaylar tarafından gelen şikayetleri dilediği şekilde ve zamanda değerlendirebilir ve sonuçlandırabilir. Aday veya firmanın üyeliğini iptal edebilir. İlgili taraflara bilgi verme zorunluluğu bulunmaz.

FARMACV.COM firma ve adayların site üzerinden gönderdiği tüm mesaj, mektup, yorum, vb. bilgileri okuyabilir/kontrol edebilir. Gönderilmesini uygun bulmadıklarını bilgi vermeksizin, karşı tarafa ulaşmasını engelleyebilir.

Sadece eleman alım ilanları yayınlanabilir. Ortaklık, girişimcilik, bayilik, özel ders, reklam amaçlı ilanlar, internetten milyarlar kazanın, kendi işinizin patronu olun, Herbalife, Avon, Shapework, Wellness, Unicity, vb. network marketing, devremülk satış, kiralama ilanları kabul edilmez.

Diğer Sitelere Yönlendirilme (Link)

FARMACV.COM; reklam, banner veya sponsorluk veren şirketlerin internet sitelerine bağlantı (link) sağlamaktadır. FARMACV.COM, bağlantı (link) sağladığı sitelerin bilgi kullanımı, etik ilkeleri ve gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir.

Kullanıcı İstekleri / Geri Bildirimler

FARMACV.COM üye ve ziyaretçilerinin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri, yorum ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek ve site etkinliğini artırmaya yönelik araştırmalarda kullanılmak dışında başka bir amaç için kullanılmayacaktır.

İçerik Kullanımı

FARMACV.COM'te yayınlanan yazı, grafik ve istatistikler (Materyaller) üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan içerik materyalleri ya da fonksiyonalite FARMACV.COM izni alınmadan başka mecralarda yayınlanamaz veya diğer internet sitelerine ilişim verilemez.