Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Güncel

İş Görüşmesine Hazırlık

İlk olarak yapmanız gereken, görüşme yapacağınız eczane hakkında olabildiğince bilgi sahibi olmak. Görüştüğünüz eczacı ya da mesul müdürün değerleriyle kendi değerlerinizin örtüşüp örtüşmediğini anlamak..

İş Görüşmesine Hazırlık

Eczaneyi tanıyın

İlk olarak yapmanız gereken, görüşme yapacağınız eczane hakkında olabildiğince bilgi sahibi olmak. Görüştüğünüz eczacı ya da mesul müdürün değerleriyle kendi değerlerinizin örtüşüp örtüşmediğini anlamak, aynı zamanda sizinle görüşen kişinin, ciddiyetinizi ve kararlılığınızı anlaması açısından çok önemlidir. 

Eczanenin hasta profili, bulunduğu konum gibi detayları önceden araştırıp fikir sahibi olmakta fayda var. 

İlandaki iş tanımını gözden geçirin

İş tanımına göz atarak görüşmede hangi tarz soruların yöneltilebileceğine dair kolaylıkla fikir sahibi olabilir, hatta belki görüşme yaptığınız kişiye  yöneltmek üzere kendi sorularınızı bile hazırlayabilirsiniz.

Sorularınızı hazırlayın ve insan kaynakları yöneticisine yöneltin. Tüm bunların ardından CV’nize ve önyazınıza tekrar bir göz atın. Şirketin sizi görüşmeye davet etmesinin bir sebebi var, bu yüzden görüşme için kapıdan içeri, en güçlü yanlarınızı bilerek girin.

Söyleyeceklerinizin provasını yapın

En sık sorulan mülakat sorularını araştırın ve cevaplar için prova yapın. Cevabınızda kendi deneyimlerinizden örnekler vererek, bu pozisyon için doğru aday olduğunuzun mesajını verebilirsiniz. Eğer belirtmek istediğiniz spesifik bir hikayeniz varsa kağıda yazarak işe başlayın ve ardından hikayeyi sorunun yanıtına nasıl dahil edebileceğinizi planlayın. Hazırlık ve prova aşamaları için bir arkadaşınızdan yardım da alabilirsiniz.

Unutmayın, sizi çağırmalarının bir nedeni var

Hiçbir kurum , gerçekten ilgilenmediği bir adayı görüşmeye çağırmaz. Mülakat boyunca kendinden emin bir tavır sergilemek için bunu aklınızda tutun.


Önceki Yazı
Sonraki Yazı